امروز: دوشنبه 18 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت طلاق و علل افزایش آن

دانلود پاورپوینت طلاق و علل افزایش آن دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 771 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 32

طلاق ابعاد طلاق انواع طلاق طلاق و قشر بندی اجتماعی عواقب شوم طلاق

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف طلاق

ابعاد طلاق

انواع طلاق

طلاق و قشر بندی اجتماعی

عواقب شوم طلاق

دلایل طلاق

منابع

مقدمه

طلاق را از مهمترین پدیده های حیات انسانی تلقی می كنند . این پدیده دارای اضلاعی به تعداد تمامی جوانب و اضلاع جامعه انسانی است . نخست یك پدیده روانی است ، زیرا بر تعادل روانی نه تنها دو انسان ، بلكه فرزندان ، بستگان ، دوستان و نزدیكان آنان اثر می نهد . در ثانی پدیده ای است اقتصادی ، چه به گسست خانواده به عنوان یك واحد اقتصادی می انجامد و امحاء تعادل روانی انسانها موجبات بروز اثراتی سهمگین در حیات اقتصادی آنان را نیز فراهم می آورد .

گذشته از این ، طلاق پدیده ای است موثرتر از تمامی جوانب جمعیت در یك جامعه ، زیرا از طرفی بر كمیت جمعیت اثر می نهد ، چون تنها واحد مشروع و اساسی تولید مثل ، یعنی خانواده را از هم می پاشد و از طرف دیگر بر كیفیت اثر دارد ، چون موجب می شود فرزندانی محروم از نعمتهای خانواده تحویل جامعه گردند كه به احتمال زیاد فاقد شرایط لازم در راه احراز مقام شهروندی یك جامعه اند .

تعریف طلاق

 در كتب لغت برای واژه طلاق معانی متعددی ذكر شده است  ، از جمله رهائی ، آزاد كردن ، ترك كردن ، واگذاشتن . اما در اصطلاح شرعی طلاق عبارت است از : زائل نمودن قید پیوند و نكاح یا صیغه مخصوص است. و یا انحلال عقد نكاح در حیات زن و شوهر به اراده مرد یا تقاضای زن با شرایط معین.

طلاق پدیده ای است قراردادی ، كه به زن و مرد امكان می دهد تا تحت شرایطی پیوند زناشویی خود را گسیخته و ازیكدیگر جدا شوند .

طلاق بر انحلال یك ازدواج رسمی ، در زمانی كه طرفین آن هنوز در قید حیاتند و بعد آن نیز از آن آزادند ، تا دوباره ازدواج كنند ، دلالت می كند . یا به عبارت دیگر  طلاق شیوه نهادی شده اختیاری یا پایان یك ازدواج است .

فایل پاورپوینت 32 اسلاید

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

برچسب ها : طلاق , ابعاد طلاق , انواع طلاق , طلاق و قشر بندی اجتماعی , عواقب شوم طلاق

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر